Amputacja - interpretacja snu

Amputacja jest operacją, która ma na celu usunięcie kończyny lub jej fragmentu, który jest na tyle uszkodzony lub zainfekowany, że zagraża zdrowiu i życiu chorej osoby. Mimo tego, że człowiek zostaje uratowany, to odczuwa ogromną stratę i rozpacz, gdyż przestaje być w pełni sprawny fizycznie i jego odmienność jest widoczna zazwyczaj gołym okiem dla innych.

We śnie amputacja również zapowiada utratę czegoś lub kogoś, bolesne przeżycia z tym związane i trudne chwile. Często takie marzenie towarzyszy rozstaniom w sferze miłosnej. Niekiedy dotyczy sytuacji, które już się wydarzyły, ale psychika śniącej osoby nie poradziła sobie z nimi jeszcze i w ten sposób przepracowuje negatywne uczucia.

  • Amputacja ręki – symbolizuje bierność, brak jakichkolwiek działań ze strony śniącego; coś spowodowało, że poddał się i zabrakło mu odwagi, pewności siebie, aby walczyć o swoje;
  • Amputacja nogi – świadczy o braku umiejętności przystosowania się do środowiska, w którym przebywa śniąca osoba, poczuciu wyobcowania, odsunięcie się od innych; niekiedy wyraża bezsilność, apatię i duże zmęczenie psychiczne; należy odpocząć i zregenerować siły;
  • Widok innej osoby z amputowaną kończyną – oznacza, że śniący niebawem stanie przed trudnym wyborem, który będzie miał bardzo duży wpływ na jego przyszłe życie; czasami może to być przestroga przed zawieraniem bliższej znajomości z człowiekiem ze snu, gdyż niepełnosprawność świadczy o wypaczonej moralności, niedostatkach duchowych.

Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz