Koń - interpretacja snu

koń

Koń to symbol mający bardzo wiele znaczeń. Odzwierciedla on instynkty, popędy, namiętności, żądze, zmysłowość, świadomość własnego ciała i seksualność. Klacz symbolizuje dodatkowo kobiecość, łagodność i zmysłowość.

Koń wyścigowy widziany we śnie ostrzega abyś zaczął oszczędzać.

Jazda konna we śnie wróży szczęście.

Gdy we śnie widzisz biegającego konia na wolności, oznacza to wewnętrzną niezależność i pęd do wolności.

Koń w stajni pojawiający się we śnie to symbol dobrobytu. Jeżeli dodatkowo jest w uprzęży, ale bez jeźdźca, symbolizuje karierę.

Sen, w którym jedziesz na niespokojnym, narowistym lub stającym dęba koniu to wróżba pięknych i trwałych sukcesów, ale dopiero po przezwyciężeniu wielu trudności i przeszkód. Jeżeli jednak nie poradzisz sobie z takim narowistym koniem, nie osiągniesz zamierzonego celu.

Niebezpieczeństwa możesz się spodziewać, jeśli zrzucił Cię, we śnie, koń, na którym jechałeś.

Gdy śnisz o koniu ciągnącym prosty wóz to zwiastun życia pełnego znoju i pracy, które jednak w końcu zostanie uwieńczone sukcesem.

Gdy koń widziany we śnie ciągnie elegancki wóz przepowiada to zaszczyty i sławę.
Źrebak pojawiający się w Twoich snach symbolizuje szczęśliwe wydarzenia.

Zdechły koń oznacza ciężką pracę, skrzydlaty symbolizuje podróż, a także oderwanie się od cielesnych  potrzeb, które dotąd ograniczały Cię.

Galopujący koń może symbolizować przeszkody w domu, pracy, biznesie, natomiast atakujący koń to oznaka nieuzasadnionej obawy i strachu przed czymś.

Duże znaczenie ma także kolor konia widzianego we śnie:

 • biały koń symbolizuje bogactwo i szacunek jakim zostaniesz obdarzony,
 • czarny koń – śmierć i głód, kary koń, to symbol niebezpieczeństwa i wojny.

Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz

  Anonim

  11 listopada, 2016

  Czarny kon wiszący do gory nogami

  marek

  30 czerwca, 2014

  kupowałem konie na targu końskim sprwadziłem zęby i założyłem uzdę

  anonim

  23 kwietnia, 2014

  Miałem dziwny sen, stałem w jasnej pustce a na horyzoncie zobaczyłem czarnego konia. Biegł w pełnym cwale prosto na mnie stawał się coraz większy a wszechobecna biel zmieniała się w noc,zaczął rżeć nie słyszałem nic prócz tego przeraźliwego rżenia. Obudziłem się zlany zimnym potem w środku nocy i ciągle słyszałem jak rży. Nigdy tak się nie bałem. Nie wiem co ten sen oznaczał.

  agata

  10 listopada, 2013

  śni mi się to z 10 raz ,jest prześcieradło na kanapie i jest trochę zagięte a na nim lecą kulki które nie mogą wpaść za kanapę.dziwny sen co on oznacza.POMOCY !

  Julia

  25 września, 2013

  W moim śnie jechałam na czarnym koniu rasy fryzyjski obok mnie jechał zrebak także czarny.Koń galopował pojechaliśmy do stadniny gdzie w stajni znajdowały się martwe konie 2 konie jeszcze żyły potem kiedy już miałam dosiąść konia obudziłam się.

  mira

  24 lipca, 2013

  Niezapięte siodło symbolizuje brak stabilności finansowej ,bądź emocjonalnej. Konie mogą symbolizować mężczyzn – blondyna i bruneta, ew jakiś dualizm wyborów życiowych. Na koniu Białym jechałaś do urzędu? Może to oznaczać przeznaczonego Ci buhaja vel jurnego wiedzmina(szpricen fricken). HAHAHAHAHAHA BEKA Z WAS ŁATWOWIERNIE KU*WY!

  aśka

  1 lipca, 2013

  to byl bardzo dziwny sen poniewaz najpierw jechalam na czarnym koniu i on byl niespokojny a pozniej z daleka za zagroda ujazalam swojego (tak na prawde nie mam konia ale w snie byl moj) bialo-siwego byl spokojny chcial zebym na nim jezdzila. zeskoczylam z czarnego konia i podbieglam do mojego byl szczesliwy. pozniej caly czas na nim jezdzilam. zeszlam z niego i zobaczylam ze nie ma zapietego siodla. siodlo nie bylo takie bogate lub bogato zdobione jak u czarnego konia. ja na sobie mialam profesjonslny stroj. jezdzilam koniem wszedzie poza miasto, do urzedu itp. co to moze oznaczac???