Koń - interpretacja snu

Koń to symbol mający bardzo wiele znaczeń. Odzwierciedla on instynkty, popędy, namiętności, żądze, zmysłowość, świadomość własnego ciała i seksualność. Klacz symbolizuje dodatkowo kobiecość, łagodność i zmysłowość.

Koń wyścigowy widziany we śnie ostrzega abyś zaczął oszczędzać.

Jazda konna we śnie wróży szczęście.

Gdy we śnie widzisz biegającego konia na wolności, oznacza to wewnętrzną niezależność i pęd do wolności.

Koń w stajni pojawiający się we śnie to symbol dobrobytu. Jeżeli dodatkowo jest w uprzęży, ale bez jeźdźca, symbolizuje karierę.

Sen, w którym jedziesz na niespokojnym, narowistym lub stającym dęba koniu to wróżba pięknych i trwałych sukcesów, ale dopiero po przezwyciężeniu wielu trudności i przeszkód. Jeżeli jednak nie poradzisz sobie z takim narowistym koniem, nie osiągniesz zamierzonego celu.

Niebezpieczeństwa możesz się spodziewać, jeśli zrzucił Cię, we śnie, koń, na którym jechałeś.

Gdy śnisz o koniu ciągnącym prosty wóz to zwiastun życia pełnego znoju i pracy, które jednak w końcu zostanie uwieńczone sukcesem.

Gdy koń widziany we śnie ciągnie elegancki wóz przepowiada to zaszczyty i sławę.
Źrebak pojawiający się w Twoich snach symbolizuje szczęśliwe wydarzenia.

Zdechły koń oznacza ciężką pracę, skrzydlaty symbolizuje podróż, a także oderwanie się od cielesnych  potrzeb, które dotąd ograniczały Cię.

Galopujący koń może symbolizować przeszkody w domu, pracy, biznesie, natomiast atakujący koń to oznaka nieuzasadnionej obawy i strachu przed czymś.

Duże znaczenie ma także kolor konia widzianego we śnie:

 • biały koń symbolizuje bogactwo i szacunek jakim zostaniesz obdarzony,
 • czarny koń – śmierć i głód, kary koń, to symbol niebezpieczeństwa i wojny.

  aśka

  Lipiec 1, 2013

  to byl bardzo dziwny sen poniewaz najpierw jechalam na czarnym koniu i on byl niespokojny a pozniej z daleka za zagroda ujazalam swojego (tak na prawde nie mam konia ale w snie byl moj) bialo-siwego byl spokojny chcial zebym na nim jezdzila. zeskoczylam z czarnego konia i podbieglam do mojego byl szczesliwy. pozniej caly czas na nim jezdzilam. zeszlam z niego i zobaczylam ze nie ma zapietego siodla. siodlo nie bylo takie bogate lub bogato zdobione jak u czarnego konia. ja na sobie mialam profesjonslny stroj. jezdzilam koniem wszedzie poza miasto, do urzedu itp. co to moze oznaczac???

  mira

  Lipiec 24, 2013

  Niezapięte siodło symbolizuje brak stabilności finansowej ,bądź emocjonalnej. Konie mogą symbolizować mężczyzn – blondyna i bruneta, ew jakiś dualizm wyborów życiowych. Na koniu Białym jechałaś do urzędu? Może to oznaczać przeznaczonego Ci buhaja vel jurnego wiedzmina(szpricen fricken). HAHAHAHAHAHA BEKA Z WAS ŁATWOWIERNIE KU*WY!

  Julia

  Wrzesień 25, 2013

  W moim śnie jechałam na czarnym koniu rasy fryzyjski obok mnie jechał zrebak także czarny.Koń galopował pojechaliśmy do stadniny gdzie w stajni znajdowały się martwe konie 2 konie jeszcze żyły potem kiedy już miałam dosiąść konia obudziłam się.

  agata

  Listopad 10, 2013

  śni mi się to z 10 raz ,jest prześcieradło na kanapie i jest trochę zagięte a na nim lecą kulki które nie mogą wpaść za kanapę.dziwny sen co on oznacza.POMOCY !

  anonim

  Kwiecień 23, 2014

  Miałem dziwny sen, stałem w jasnej pustce a na horyzoncie zobaczyłem czarnego konia. Biegł w pełnym cwale prosto na mnie stawał się coraz większy a wszechobecna biel zmieniała się w noc,zaczął rżeć nie słyszałem nic prócz tego przeraźliwego rżenia. Obudziłem się zlany zimnym potem w środku nocy i ciągle słyszałem jak rży. Nigdy tak się nie bałem. Nie wiem co ten sen oznaczał.

  marek

  Czerwiec 30, 2014

  kupowałem konie na targu końskim sprwadziłem zęby i założyłem uzdę

  Anonim

  Listopad 11, 2016

  Czarny kon wiszący do gory nogami

Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz