Powódź - interpretacja snu

powódź

Pojawienie się powodzi we śnie może oznaczać nadejście bardzo ważnych wydarzeń w życiu śniącego, które kompletnie je odmienią. Będzie to trudny okres dla niego, ale w ostatecznym rozrachunku przyniesie dobrą odmianę. Wody powodujące powódź są niszczycielską siłą, która jednak pozbywa się z życia człowieka tego co złe i niepotrzebne, a robi miejsce dla nowego i lepszego.

Często powódź jest ostrzeżeniem przed czyhającym na śniącego niebezpieczeństwem. Powinien się przygotować na ewentualne kłopoty.

Powódź często oznacza problemy i trudności finansowe. W znaczeniu psychologiczno-duchowym ma podobną interpretację jak woda. Symbolizuje zalewanie śniącego przez nadmiar różnego rodzaju emocji i uczuć, z którymi nie może sobie już poradzić i nie mieszczą się już w nim. Dokładniejsze znaczenia mogą być odczytywane właśnie z symboliki wody i jej pokrewnych znaków.

  • Utrata majątku w wyniku powodzi – to nawoływanie śniącego do czerpania radości i szczęścia z chwili, nie bycia zbyt pewnym przyszłości i nie planowania ze zbyt dużym wyprzedzeniem, ponieważ nic nie trwa wiecznie i nie wszystko można przewidzieć; powinien być bardziej spontaniczny w życiu;
  • Topienie się w czasie powodzi – ma podobne znaczenie do straty dobytku z powodu powodzi; nie warto przywiązywać się zbytnio do czegoś, w każdej chwili może wydarzyć się rzecz, która zmieni życie człowieka o 180 stopni i to, co teraz jest najważniejsze zupełnie przestanie się liczyć dla niego.

Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz