Rzeka - interpretacja snu

rzeka
Rzeka we śnie w pewnych okolicznościach symbolizuje przeszkodę a także maruderstwo w ważnym punkcie na drodze życia.

Rzeka ze spokojną i klarowną wodą oznacza dobre zamiary, wzbudzona i mętna woda w rzece oznacza, że masz złe zamierzenia względem jakiejś osoby.

Gdy widzisz ryby w rzecze, we śnie, to przepowiednia nagłego przypływy gotówki. Ktoś widziany na brzegu rzeki we śnie to wróżba zahamowań w przedsięwzięciu.

Jeżeli wpadniesz do rzeki we śnie uważaj bo czeka Cię jakieś nieszczęście.

Kąpiel w rzece, wróży dobrobyt. Sen, w którym płyniesz pod prąd rzeki, oznacza, że w życiu również jesteś buntownikiem i robisz wszystko na przekór, lubisz „iść pod prąd”.

Zanieczyszczona rzeka, przepowiada kłótnie z najbliższymi. Wyschnięta rzeka to  nieprzyjemna dolegliwość.

Rzeki o wodach czystych i przejrzystych, płynące powoli, to dobry sen dla stających przed sądem lub dla wybierających się w podróż. Jeśli natomiast wody rzek są mętne i burzliwe, zapowiadają coś złego, a także odradzają jakąkolwiek podróż. Jeśli wydaje się, iż rzeka porywa jakiś przedmiot, należący do śniącego, i niesie go ze sobą, trzeba liczyć się ze stratą; a strata lub niebezpieczeństwo będą tym większe, jeśli śniącemu wydaje się, że i on został porwany; najgorzej zaś, jeśli rzeka wyrzuca go do morza.

Niedobrą wróżbą jest też, jeśli się śni, że stoi się w rzece pośród fal i nie można się wydostać; po takim śnie nikt, nawet bardzo odważny, nie potrafi stawić czoła nieszczęściom. Rzeki wezbrane od deszczu oznaczają tłum głupich ludzi, gdyż są gwałtowne i toczą się z hukiem. Dobrze jednak, jeśli się śni przejście takich rzek, najlepiej na własnych nogach, lub przepłynięcie. Sen, że się pływa, w rzece lub w jeziorze, zapowiada śmiertelne niebezpieczeństwo.


Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz

  Malonita

  6 maja, 2018

  …. gdy umarla moja mama … pomyslalam gdzie sie znajduje ,w smutku i tesknocie ujrzalam we snie rzeke spokojna a po drugiej stronie piekne aleje z drzewami ….wiedzialam ze jest szczesliwa ….w nowym wymiarze …

  Beata

  30 listopada, 2016

  Sen byl mysle ze dobry troszke dziwny. Zmiana na inne mieszkanie gdzie moje stare mieszkanie remontowane bylo. W nowym podloga z drzewa tak jakby w Kuchni lub z Okien popatrzac tyl I przod widok na plynaca rzeke czysta strumiem wolnym. Tak jakbym otoczona byla rzeka lub dom byl przy rzece ale caly strumien rzeki widoczny. W domu w zlewie tez plynacy strumien lekko przelany czysty w pewnym momencie wygladalo na strumienie plynace z kazdej strony gdzie niepopatrzylam. Czyste klarowne .. Sprawialo wrazenia natury pieknej lecz troche dziwiocej.

  Aga

  27 czerwca, 2015

  Ten sen był dziwny,co mógł oznaczać, może ktoś miał podobny?

  Aga

  27 czerwca, 2015

  Co to oznacza

  Aga

  27 czerwca, 2015

  Widziałam rzeke,na brzegu stał mój mąż po chwili woda tak wylała ze nie mogłam do niego dojsc,między nami była woda

  Aga

  27 czerwca, 2015

  Widziałam rzeke,na brzegu stał mój mąż po chwili woda tak wylała ze nie mogłam do niego dojsc

  Nan

  22 sierpnia, 2013

  Wzburzona rzeka śni mi się zawsze, kiedy mają nadejść jakieś gwałtowne wydarzenia, zwłaszcza w pracy. Kiedy idę z prądem i wyławiam coś z rzeki (np. cukierki, kamienie, drewno), to osiągam korzyści i radzę sobie świetnie z sytuacją. Kiedy idę pod prąd, to nie radzę sobie. A czysta, płynąca woda śni się zawsze na śmierć kogoś, kogo lubię, ale nie jest mi szczególnie bliski. Podobnie śniła moja babcia. Przez lata się sprawdzało!