Samochód - interpretacja snu

samochód

Jeżeli w Twoich snach pojawia się samochód może on oznaczać energię życiową, umiejętność kierowania swoim życiem, dojrzałość i odpowiedzialność. Może on mieć także znaczenie zupełnie odwrotne a więc może symbolizować niedojrzałość i lekkomyślność. Wszystko zależy od kontekstu snu.

Jeżeli śnisz o samochodzie, którym Ty sam kierujesz, to znak, że trzymasz swoje sprawy mocno w ręku.

Jeżeli jedziesz samochodem w towarzystwie, oznacza to poprawę sytuacji.

Gdy prowadzisz zniszczony samochód to znak, że potrzebujesz odpoczynku i odzyskania energii do życia.

Jeżeli śnisz o jeździe jak pirat drogowy, sen taki symbolizuje lęki i niezaspokojone potrzeby. Ukrywasz coś głęboko w swoim wnętrzu, powinieneś jednak otworzyć się i pokazać jaki jesteś naprawdę.

Kradzież Twojego samochodu we śnie, to ostrzeżenie przed nieznajomymi, którzy chcą Ciebie oszukać.

Samochód ciężarowy pojawiający się we śnie oznacza korzyści z jakiegoś spotkania, jednak musisz uważać na to co mówisz, gdyż możesz bardzo wiele stracić.

Gdy widzisz we śnie nadjeżdżający samochód, będziesz musiał stawić czoło osobie lub grupie  zorganizowanej.

Gdy śnisz o samochodzie bez kierownicy, zostaniesz uwikłany w sytuacje bez wyjścia. Jeżeli śnisz o aucie jadącym bez kontroli możesz bać się utraty poczucia właściwego kierunku w życiu, szczególnie jeżeli jesteś pasażerem tego auta lub przechodzisz obok niego. Nie masz bowiem wtedy wpływu na bieg wydarzeń.

Kolor wyśnionego auta także ma ogromne znaczenie: czerwony oznacza przemoc, gniew lub upływ krwi, niebieski – konflikt uczuciowy.


Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz

  Ania

  29 lipca, 2014

  Snilo mi sie ze gdziekolwiek wyjde z domu po uplywie 1minuty zaczyna scigac mnie czarny samochod (bus). Za kazdym razem uciekalam przed nim.

  marek

  19 maja, 2014

  Siedziałem w samochodzie m-ki polonez. Próbowałem go odpalić, jednak nie mogłem, gdy przekręciłem kluczyk w stacyjce nagle z tyłu samochodu nastapił wybuch, który nie uszkodził mojego ciała, jednak ludzie przyglądali się mnie z okien budynku. |Nic nie mówili tylko patrzyli co mi się wydarzyło.

  arek

  7 kwietnia, 2014

  Śniło mi się , że siedzę w swoim samochodzie i nagle w środku tam gdzie się znajduje deska rozdzielcza zaczyna się coś topić spojrzałem bliżej i zauważyłem topiące się elementy plastikowe i ociekający plastik. nagle się obudziłem.

  Łucja

  19 grudnia, 2013

  Śnił mi się wypadek auta-na prostej drodze nagle wywrócilo się do góry nogami i zapaliło!Było czerwonego koloru.W środku nie było pasażerów,ani kierowcy.

  marcin

  15 października, 2013

  Snilo mi sie ze wygrale najpierw jeden samochod a chwile pozniej jeszcze dwa na loteri czy cos takiego co to oznacza?

  Krystian

  22 września, 2013

  Snilo mi sie ze jechalem autem brata u ogromnej zamieci snieznej na skrzyzowaniu widzialem jeden wypadek kiedy przejechalem kawalem z mgly gestego sniegu wylonila sie przyczepa ciezarowki stojaca w poprzek ulicy i z pelna predkoscia w nia uderzylem i widzialm jak zginolem w aucie z kuzynem ktorym jechlem.

  Magdalena

  27 sierpnia, 2013

  We wczorajszym śnie wyjeżdżałam tyłem z wąskiej osiedlowej uliczki, na której po obu stronach stały zaparkowane samochody. Przed maską mojego samochodu stanęła najlepsza przyjaciółka lecz ja nie rozumiałam o co jej chodzi, bo nie docierały do mnie żadne dźwięki. Wycofywałam swój pojazd nadal patrząc ciągle w boczne lusterka i mimo, że wydawało mi się, że zaparkowany z prawej strony biały samochód jest ode mnie oddalony o kilka centymetrów, kiedy dojechałam dalej zobaczyłam na nim czerwone rysy. Spanikowana, że nie słyszałam ani nie czułam otarcia od razu przyznałam się właścicielowi, że oczywiście nie chcę unikać kary i zaczęłam się zastanawiać skąd wezmę świadczenie o zdarzeniu drogowym, żeby je wypełnić 😉 Dopiero, kiedy popatrzyłam na swój samochód uprzytomniłam sobie, że przecież nie jest czerwony jak rysy „sprawcy” a granatowy i że nie ma na nim śladu uderzenia. Właśnie wtedy się obudziłam. Zastanawiam się w jakim kontekście można odczytywać ten sen? Zaznaczam, że naprawdę jeżdżę dużo i bezpiecznie. Być może znaczenie ma fakt, że pracuję w departamencie likwidacji szkód, ale do tej pory nie przeżywałam zdarzeń, którym się zajmuje.

  Dorota

  6 lipca, 2013

  śniłam, że jadę samochodem osobowym w towarzystwie córki, jechałam drogą asfaltową. Nagle pojawił się dość mocny zakręt, ze spadem w dół ale pokonałam to i zaparkowałam tak w takim miejscu, że musiałam zostawić ten pojazd wlasnie w tym miejscu, bo nie było drogi odwrotu. Więc wysiadłam z niego i poszłam drogą. Snił mi się jeszcze mężczyzna z przeszłości, pojawiał się w różnych miejscach w których akurat byłam, uśmiechał się do mnie przez cały czas tak jakby chciał mi cos powiedzieć.