Znaczenie snów erotycznych

Zastanawialiście się kiedyś jakie może być znaczenie Waszego snu? Szukaliście rozwiązania w sennikach bądź w Internecie? Jeśli sen erotyczny nie daje Wam spokoju, jeśli był nadzwyczaj przerażający bądź przeciwnie – nadzwyczaj przyjemny, to rzeczywiście warto jest odkryć jego znaczenie.

Co jednak wtedy kiedy przyśni nam się sen erotyczny?

Nie zaprzeczajmy – każdemu z nas od czasu do czasu albo przynajmniej raz w życiu przyśnił się sen o zabarwieniu erotycznym. Czasami po przebudzeniu się, pamiętając ten sen jesteśmy wręcz w błogim stanie, innym razem jesteśmy nieco zniesmaczeni albo zaskoczeni, nie wiedząc co właściwie o tym myśleć.para w łóżku

Tymczasem nie ma powodu by czuć się dziwnie – choć sny erotyczne i erotyka ogólnie to nadal, mimo wszystko temat bardziej klasyfikujący się jako tabu, to warto jest wiedzieć, co taki sen może oznaczać. Pozory tutaj mogą mylić bardziej niż myślimy. Jakiś przykład? Otóż wyobraźmy sobie, że poprzedniej nocy mieliśmy sen erotyczny dotyczący osoby tej samej płci, co nasza – wcale nie musi to oznaczać zdolności seksualnych, które drzemią gdzieś głęboko w nas, chociaż jest to pierwsze co przychodzi na myśl.

Jak więc odczytywać sny erotyczne? Postaramy się wyjaśnić to na przykładzie kilku typów snów…

Sen erotyczny to szczególny rodzaj snu – jak wszyscy wiemy, sen to naturalna czynność, której oddaje się człowiek. Sny pozwalają nam uporządkować informacje, jakie pozyskaliśmy w ciągu dnia, pozwala na regenerację siły i przede wszystkim odpoczynek. Nasza świadomość jest wtedy całkowicie wyłączona, ale mózg przecież musi pracować, dlatego właśnie mamy sny i dlatego śnimy.
Jakie znaczenie mogą mieć dla nas sny erotyczne? Czy przez tego rodzaju sny nasz mózg próbuje przekazać nam jakąś konkretną wiadomość?
Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ale jest prawdopodobieństwo, że część tych snów, tak jak wszystkie sny są po prostu odbiciem naszych pragnień i mogą to właśnie oznaczać. Niekiedy jednak sny mogą symbolizować coś zupełnie odwrotnego.

Przykłady?

Seks z byłym partnerem – to bardzo często spotykany sen, który niekiedy nawet się powtarza. Czy od razu musi on oznaczać coś niepokojącego, na przykład to, że jeszcze o nim nie zapomnieliśmy? Może – taki sen niestety z reguły nie ma innego znaczenia. Poprzez sen wracamy do tego co dobre, do tego, co sprawiało nam przyjemność w poprzednim związku, a więc pobudzało produkcję endorfin. To znak, że uczucia jeszcze nie do końca wygasły.

Innym rodzajem snu, który w pewnym sensie jest niebezpieczny dla obecnego związku to sen o seksie z nieznajomym – badania wskazują jasno, że taki rodzaj snu może sygnalizować braki w obecnym związku i chęć poszukiwania tego u kogoś innego. Warto jest porozmawiać z partnerem o swoich potrzebach i znaleźć problem by go rozwiązać zanim będzie za późno. Milczenie doprowadza do tego rodzaju snów i wzmaga problemy, które urastają do takiej rangi, iż zamiast rozmowy pojawiają się kłótnie i bardzo często niepotrzebne rozstanie.

Dość niebanalnym i niezwykłym rodzajem snu jest seks z osobą tej samej płci – co może on oznaczać? Taki sen zazwyczaj jest idealnym przykładem odwrotności znaczeniowej. Oznacza, że w związku czujemy się docenieni i spełnieni, a partner traktuje nas tak jak powinien. W pewnym sensie jest to jak seks z własnym dobiciem, ale naprawdę oznacza to po prostu, że jesteśmy z kimś, kto rozumie nasze potrzeby.
Ciekawą kwestią są również sny o seksie w miejscu publicznym – oznaczają one, że nie czujemy się docenieni przez partnera, a więc najwyraźniej nie mamy też satysfakcji ze współżycia z nim. Seks z gwiazdą czy jakimś celebry tą to również interesująca sprawa, bo może być oznaką potrzeby wielkiej i romantycznej przygody.

Stu procentowe odkrycie znaczenia takich snów, czyli trafna interpretacja jest jednak możliwa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy znamy siebie i odpowiemy sobie uczciwie na pytanie, co nas trapi albo czy jesteśmy szczęśliwi. Tylko wtedy będziemy w stanie odkryć co mogą oznaczać konkretne sny.

Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz

  jerzy

  14 lipca, 2018

  sex z duzo starsza kobieta

  Edyta

  20 stycznia, 2017

  Śniło mi się że uprawiam seks z pewnym aktorem którego bardzo lubię i jest bardzo przystojny

  Patryk

  8 listopada, 2016

  Śniło ni sie ze wypluwalem kawałki metalu a po czasie żyletkami i nie moglem oddychac tak jakbym nie mogl zlapac oddechu zeby nie skaleczyc buzi i tego nie polknac o co chodzi ?

  Krzysiek sex z byłą

  27 czerwca, 2015

  3lata jej nie widziałem a tera się mi śni

   Krzysiek

   27 czerwca, 2015

   Ibylo miło nam razem

  ew

  5 listopada, 2014

  snil mi sie moz ktury kochal sie z ina kobietol