Góry - interpretacja snu

góry
Góra to ważny symbol senny, któremu przypisuje się różne znaczenia. Jednych szczyty górskie przerażają, dla innych stanowią przedmiot marzeń i fascynacji.

Możesz na przykład  śnić o wspinaczce wysokogórskiej, która przychodzi Tobie albo z łatwością, albo z ogromnym trudem, w czasie jej trwania możesz spotykać inne osoby, ale tez możesz iść samotnie… W innych wersjach tego snu podziwiasz góry z oddali, widzisz ośnieżone górskie szczyty, góry niskie lub wysokie…

Interpretując sny o górach, należy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach wspinasz się na szczyt, jak się czujesz, czy idziesz sam, czy w towarzystwie, jaka jest pogoda itp.

Uważa się bowiem, że góra jest archetypicznych symbolem jaźni, a wspinanie się na jej szczyt to wznoszenie się do królestwa ducha. Twoje zachowanie we śnie, w którym pojawiają się motywy związane z górami, pozwoli Tobie więc ocenić, jakie jest Twoje nastawienie do spraw Twojego umysłu, które stanowią dla Ciebie zagadkę. Postaraj się przypomnieć sobie, jaka była góra w Twoim śnie – czy sroga i odległa, czy wręcz przeciwnie, czy łatwo znalazłeś ścieżkę, czy błądziłeś w poszukiwaniu właściwej trasy? Zastanów się, czy na drodze pojawiły się jakieś niebezpieczeństwa, stanowiące Twoje nieświadome obawy.

Warto pamiętać też, że wspinaczkę uznaje się za typowo męską, wiąże się ona z umysłem i racjonalnym myśleniem, w przeciwieństwie do schodzenia z góry, będącego kobiecą podróżą, powrotem do uczuć, instynktu i prymitywnej natury.

Góra z budowlą na szczycie pojawiająca się we śnie oznacza, ze  Twoja sytuacja finansowa powoli zacznie się stabilizować. Góra lodowa symbolizuje natomiast, że los postanowi Cię sprawdzić. Jeśli jednak postanowisz zaryzykować z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji. Gdy schodzisz z gór we śnie, to znak, że  Twoja ciężka praca wreszcie zostanie doceniona. Jeżeli spadniesz z góry, czekają Cię trudne chwile.

Sen o górce oznacza najczęściej, że czasami Twoje oczekiwania lub aspiracje są zbyt wygórowane. Wchodzenie na górkę, oznacza, że jesteś prawą i bardzo sprawiedliwą osobą. Nigdy nie wydajesz krzywdzących sądów.


Opisz Swój Sen
Imię

Twój komentarz

  Alicja Pluta

  6 marca, 2022

  Szlam z pacy do domu i chcialam skrucic sobie droge .Wdrapywalam sie po czarnej ziemi i pytalam wdrapujacych sie ze mna ludzi jak dojsc na podana ulice , ale nikt nie wiedzial a ja przechodzlam przez siatke kolo kolei i szukalam mojej drogi do rodzinnego domu.

  Alicja

  6 marca, 2022

  Szlam z pacy do domu i chcialam skrucic sobie droge .Wdrapywalam sie po czarnej ziemi i pytalam wdrapujacych sie ze mna ludzi jak dojsc na podana ulice , ale nikt nie wiedzial a ja przechodzlam przez siatke kolo kolei i szukalam mojej drogi do rodzinnego domu.

  Alicja

  6 lutego, 2017

  Podziwianie gór z oddali

  alina

  16 grudnia, 2016

  Byłam w górach dziećmi w jakimś hotelu miałam już jechac do domu gdy zobaczyłam drogę był śnieg A p po boku Las poszłam pod górę zobaczyłam domy iłam się chciałam wrzucić doszłam kawałek idiomy znikły obyło pełno gór bardzo wysokich nie moglam sie ruszyc bo balam sie ze spadne

  grazyna

  22 października, 2016

  weszłam na badzo wysoki szczyt góry z ktorej roztaczał sie piękny widok

  urszula

  25 sierpnia, 2013

  mezszczyzna starszy szczuply wysoki wszedl do ubikacji nowoczesnej w korej bylam i spuscil wode w klozecie wypelnionej ekstramentami ludzkimi